Facebook ve Messenger'dan Kullanıcılarına Kötü Haber

Teknoloji 15:29 | 17 Ekim 2016

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook ve sohbet uygulaması Messenger, bundan böyle mobil kullanıcılardan daha çok ram isteyecek.

Facebook ve Messenger uygulamaları, windows 10 Mobile ekosistemi içerisinde çok da optimize çalışmayan uygulamalar arasında yer alıyordu. Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları için minimum sistem gereksinimleri artırıldı.

Giriş seviyesi Windows Phone sahipleri üzülecek

Yayınlanan sistem gereksinimlerine göre artık hem Facebook, hem de Messenger uygulamaları windows 10 Mobile üzerinde minimum 2 GB RAM (en azından akıcı şekilde çalışmak için) talep edecek.

Yeni sistem gereksinimleri de hızlı bir şekilde Windows Store'a yansıtıldı.

null

Görünüşe göre Lumia 950 gibi üst sınıf akıllı telefon sahipleri yeni gereksinimlerde sorun yaşamayacak ama orta sınıf Windows Phone kullanan pek çok kişinin başının ağrıyacağı, iki uygulamayı kullanırken problemlerle karşılaşabileceği aşikar.

Facebook ve Messenger uygulamaları hala 2 GB RAM altı telefonlarda çalışmaya devam edecek olsa da, yapımcılar minimum sistem gereksinimlerini artırarak en azından yavaş açılma ve cevap vermeme sorunu yaşayan kullanıcılara mantıklı bir açıklama getirmiş olacak.

Facebook, Messenger uygulaması bünyesine "Kişi Ekle" özelliğini getirmeye hazırlanıyor. Facebook...

Bu iki uygulama şimdiye kadar diğer Windows Phone telefonlarına nazaran daha fazla RAM tüketimi gerçekleştiriyordu. Giriş seviyesi ve orta seviye Windows Phone telefonların zaten pazar payının düşük olduğunu hatırlarsak, uygulamaların ileride daha iyi optimize edileceğini umuyoruz.