Facebook'tan Yepyeni Bir Mesajlaşma Uygulaması

Teknoloji 20:07 | 07 Temmuz 2016

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Facebook, "kendi kendini imha eden" mesajlaşma uygulamasını kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook yeni eklenti sonrasında güncelleme sonrasında uygulamada "kendi kendini imha eden" mesaj imkanı olacak. Bu şekilde kullanıcılar gönderilen mesajların bir sonra silinmesini sağlayabilecek.Bu özellikle beraber kullanıcılar attıkları mesajların dakika, gün, ay veya yıl bazında ne zaman otomatik olarak silinmesini istediklerini seçebilecek.

UÇTAN UCA ŞİFRELEME ÖZELLİĞİ GELMİŞTİ

Son dönemde sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarının kullanıcı gizliliğine önem verdiğini görüyoruz. Son olarak Facebook'un sahip olduğu WhatsApp, uçtan uca şifreleme özelliğini aktif etmişti hatırlarsanız.

KENDİ KENDİNİ İMHA EDECEK

Bir başka popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger da görünüşe bakılırsa kullanıcı gizliliğine önem veren yeni özellikler geliştiriyor. Bugün itibarıyla ortaya çıkan bir ekran görüntüsü, çok yakında Facebook Messenger'a "kendi kendini imha eden" mesajların geleceğini gösteriyor.

MESAJLAR OTOMATİK SİLİNEBİLECEK

Bu özellikle beraber kullanıcılar attıkları mesajların dakika, gün, ay veya yıl bazında ne zaman otomatik olarak silinmesini istediklerini seçebilecek.

Uygulamayı tercih etmeyen kullanıcılar ise bu özelliği kullanmayarak mesajlarının Facebook sunucularında depolanmasını tercih edebilecek.

'GİZLİ SOHBET' YAKINDA

Bu özelliği yanı sıra Facebook Messenger'ın çok yakında "gizli sohbet" özelliğini de kullanıcılara sunması bekleniyor.