Google Klavye Yeni Özelliklerle Güncellendi

Teknoloji 16:44 | 14 Temmuz 2016

Android dünyasının sayılı klavyelerinden biri olan Google Klavye, son güncellenmesinin ardından yepyeni özellikleriyle kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Android dünyasının popüler klavye uygulamalarından birisi haline gelen Google Klavye’yi geçtiğimiz Mart ayında 5.0 sürümüne güncelleyen Google, tek elle yazı yazmayı mümkün hale getirerek daha kullanıcı dostu bir yapı sunmayı başarmıştı. 

Google, Android platformunda yer alan Google Klavye uygulamasını yeni özellikler ile güncelledi....

Aradan geçen iki aylık sürenin ardından bugün Google Klavye'nin 5.2 sürümü duyuruldu. Bu sürümün beraberinde getirdiği en büyük yenilik, yeni işletim sistemi Android N için uygulama tarafında hazırlıkların başlamış olması. Zira Google, yeni işletim sistemi ile optimize bir şekilde çalışması için Play Store'da yer alan uygulamalarını güncellemek zorunda. 

null

Google Klavye için Tema Desteği!

Güncelleme, Google Klavye'yi Android N ile uyumlu hale getirmesinin yanı sıra tema desteğini kullanıcılara sunuyor. Hazırlanan temalar arasından istediğinizi seçerek tasarımı değiştirebileceksiniz. Böylece, aynı klavye görünümünü kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Ayrıca, klavye için yayınlanan bu tema desteği ile birlikte arka plan resmini değiştirebileceksiniz. Rakip klavye uygulamarının büyük bir bölümünde uzun süredir bulunan bu özellik ile, klavye arka planına artık dilediğiniz resmi yerleştirebilirsiniz.