iPhone 7'nin Kulaklığı Görücüye Çıktı

Teknoloji 21:27 | 07 Temmuz 2016

Akıllı telefon pazarı bu günlerde Apple’ın Eylül ayında resmi olarak tanıtacağı yeni akıllı telefonu iPhone 7’ye odaklanmış durumda. Her geçen gün ortaya çıkan yeni sızıntılar ile gündemde yerini korumaya devam eden iPhone 7’de, Apple’ın radikal bir değişiklik yaparak 3.5mm kulaklık girişine veda edeceğine artık kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 7 ile 3.5mm Kulaklık Girişine Elveda! iPhone 7 ile 3.5mm Kulaklık Girişine Elveda!

Apple'ın iPhone 7 ile 3.5mm kulaklık girişini iptal edeceği uzun bir süredir konuşuluyordu. Bugün...

Teknoloji dünyasından farklı yorumların geldiği bu konu hakkında bazı kişiler iPhone 7’nin kutusundan kablosuz bir kulaklık çıkacağını söylerken, bazıları ise Apple’ın tüm aksesuarlarını Lightning portunda toplayacağını ifade ediyor.

iPhone 7 Kulaklığı Lightning Portunu Kullanıyor!

Çinli kaynaklar tarafından bugün sızdırılan ve hızla yayılmaya başlayan bir görselin, iPhone 7 kulaklığına ait olduğu iddia ediliyor. Kulaklığın bugüne kadar iPhone'lar ile birlikte gelen EarPods kulaklıklardan tasarımsal anlamda tek farkı, Lightning portu üzerinden bağlantı sağlıyor olması.

iPhone modellerinin Çin’de yer alan Foxconn fabrikalarında üretildiğini hepimiz biliyoruz. Sızıntının Çin kaynaklı siteler tarafından yapılması, akıllara daha önceki sızıntıların doğruluğunu getiriyor. Zira, henüz iPhone 6 çıkmadan aylar önce yapılan bir sızıntı telefonun tamamen ortaya çıkmasına neden olmuştu.