iPhone 7 Yüksek Pil Kapasitesiyle Geliyor

Teknoloji 11:55 | 14 Temmuz 2016

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple'ın uzun bir süredir beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 7 ile ilgili detaylar çıkmaya devam ediyor. Son olarak iPhone 7'nin yüksek pil kapasitesiyle geleceği iddiası kullanıcılarda büyük bir heyecan yarattı.

iPhone 7’ye ait yeni bir iddia ortaya atıldı. Daha önceden 1.735 mAh kapasiteli pille birlikte geleceği konuşulan iPhone 7’de daha yüksek pil kapasitesinin kullanılacağı belirtiliyor. @OnLeaks’in iddiasına göre iPhone 7’de 1.960 mAh kapasiteli pil yer alacak. iPhone 6s’te 1.715 mAh, iPhone 6s Plus’ta ise 2.750 mAh kapasiteli pilin yer aldığını hatırlatmakta yarar var.

iPhone 7 Plus’ta henüz netlik kazanmasa da pil kapasitesinin 2.950 mAh veya 3.100 mAh olacağı konuşuluyor. iPhone 6s ile aynı tasarım çizgisine sahip olması beklenen telefonun daha ince bir gövdeyle birlikte kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Tasarımsal açıdan arkadaki bantların kullanılmayacağı ve kulaklık girişinin kaldırılacağı belirtilen telefonun daha güçlü işlemciye ve daha iyi bir kamera performansına sahip olacağı ifade ediliyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın eylül ayında düzenlenecek etkinlikte gün ışığına çıkması bekleniyor.