Pokemon Go'nun Yeni Özellikleri Yayınlandı

Teknoloji 14:44 | 25 Temmuz 2016

Dünyayı kasıp kavuran mobil oyun Pokemon Go'nun yepyeni özellikleri oyuncuların beğenisine sunuldu. İşte o özellikler...

Nintendo'nun hisselerine bir anda değer katan Pokemon GO, server sorunu yaşanmaması için ülke ülke sunulmaya başlanmıştı. İlk etapta üç ülke ile başlayan dağıtım, şimdi ise neredeyse tüm Avrupa ülkelerine kadar yayıldı. Henüz Türkiye'de resmi olarak sunulmamasına rağmen ülkemizde hatrı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip olan Pokemon GO'ya yeni özelliklerin ekleneceği duyuruldu.

Sadece Pokemon yakalamaktan ibaret olan Pokemon GO, bu yanı ile 20 yıldır Pokemon oyunlarını oynayan sadık Nintendo kitlesini tatmin etmemişti. Bunun farkına geç de olsa varan Nintendo ve Niantic, Pokemon GO için yeni planlarının olduğunu Comic-Con'da açıkladı. Peki, Pokemon GO'ya ne gibi özellikler gelecek?

Pokemon GO'ya eğitim ve takas özelliği geliyor!

Pokemon oyunlarındaki takas sistemi nihayet Pokemon GO'ya da ekleniyor. Böylelikle oyuncular ellerindeki Pokemon'ları arkadaşları ile takaslayabilecek.

Bildiğiniz gibi Nintendo cihazları için her zaman iki farklı Pokemon oyunu duyurulur. Bu iki Pokemon oyununun konusu aynı olmasına karşın, barındırdıkları farklı Pokemon'lar ile oyunlar birbirinden ayrılır. Oyuncular da internet üzerinden (eskiden kızılötesi ve kablo kullanılırdı) birbirlerinde olmayan Pokemon'ları takaslayabilir.

Bu takas sistem Pokemon GO'da tahminlerimize göre yine GPS ve İnternet yardımı ile olacak. Yani takaslamak istediğiniz Pokemon'u, arkadaşınızın yanına giderek takaslayabileceksiniz.

Bir diğer özellik ise eğitim. Pokemon'larınızı artık eğitebileceksiniz. Ancak bu eğitimin nasıl olacağı bilinmiyor.

Pokemon ORAS ve X&Y oyunlarında yer alan Training sistemi gibi ise; Pokemon'larınızı kum torbasına vurma, ağırlık kaldırma veya mini oyunlar ile eğitip güçlendirebileceksiniz. Ancak bunun tahmin olduğunu farklı bir eğitim sisteminin olabileceğini belirtelim.

Pokemon GO'ya ayrıca Poke Shop'larda kişiselleştirme yapma özelliğinin de ekleneceği açıklamalarda yer alıyor.

Yeni özelliklerin güncellemeler ile sunulması bekleniyor. Tahminlerimiz yeni güncellemelerin Pokemon GO furyasının bitmeden Ağustos sonu veya Eylül ayı içerisinde sunulacağı yönünde.