Pokemon Go Oynarken Kaza Yaptı

Teknoloji 09:54 | 14 Temmuz 2016

Dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go ile ilgili ilginç haberler çıkmaya devam ediyor. ABD'nin Auburn kentinde yaşayan dikkatsiz bir sürücü, Pokemon Go oynarken kaza yaptı.

Yoldan çıkıp ağaca çarptı

Kazada ölen ya da yaralı neyse ki yok. Arabasıyla yoldan çıkıp bir ağaca çarpan sürücü, aracı sürerken Pokemon GO oynuyordu. Polisin sürücüden aldığı ifadede sürücü, araç sürerken Pokemon GO oynadığını itiraf etti ve ifadeye göre bu da sürücünün dikkatinin dağılmasına ve yoldan çıkıp ağaca çarpmasına neden oldu.

Araç kullanırken oynamayın

Ölü ya da yaralının olmadığı kazada, sürücünün şok geçirmesi dışında bacaklarında fazla büyük olmayan yaralar oluşmuş. Auburn Polisi, bu olayı örnek göstererek herkesin oyunu oynarken kendini güvene almasını ve kimsenin araç kullanırken telefon kullanmamasını vurguladı.

Pokemon GO oyuncularına bir de bizden tavsiye verelim. Son zamanlarda dünyayı saran bu çılgınlık, bıçaklanmaya, cesetler bulmaya ve hatta silahla soyulmaya kadar giden kötü olaylar silsilesine dönüşmeye başladı. O yüzden, lütfen oyunu oynarken etrafınıza da bakın.