Sadece Google Pixel Kullanıcılarının Sahip Olduğu Özellikler

Teknoloji 14:22 | 07 Ekim 2016

Geçtiğimiz günlerde Google'ın ilk akıllı telefonu olan Google Pixel tanıtıldı. Uzun zamandır beklenen telefon Google'ın resmi olarak tanıtmasıyla nihayet kullanıcılar ile buluşmuş oldu. HTC firması tarafından üretilen Google Pixel 'Çift Ton' tasarım anlayışına sahip ve üst segmenti Pixel XL gibi alüminyum kasa kullanıyor. 

null

Kullanıcıların en çok merak ettiği konıulardan biri de Google Pixel'in iPhone 7'de olmayan özellikleri olarak ön plana çıkıyor. Bunlardan en önemlisi limitsiz hafıza alanı. Apple iPhone 7 için 256 gb hafıza alanı belirlerken bu Google'da sınırsız. Bir diğer önemli eşsiz özelliği ise hızlı şarj. iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği şarj olayı için Google farklı bir çözüm bulmuş durumda. Sadece 15 dakikada hızlı şarj özelliği ile 7 saatlik kullanım sağlanabiliyor. 

null

Google'ın sunduğu bir diğer ilgi çekici özellik ise 7/24 bakım desteği olması. Apple marka cihaz sahiplerinin başka bir sıkıntısı olan Genius Bar'da rezervasyon durumu Google'ın hizmetinde geçerli değil. Tüm kullanıcılar telefonları üzerindeki 'Support' sekmesinde canlı olarak teknik destek servisine bağlanabiliyor. Google Pixel sahip oldukları özellikler ile iPhone'un tahtından en azından kısa vadede indiremeyecek olsa da zorlayıcı bir rakip olacağa benziyor.