Samsung'un ArtPC Pulse İsimli Bilgisayarı Ortaya Çıktı

Teknoloji 11:18 | 12 Ekim 2016

Dünyaca ünlü teknoloji devi Samsung, bu kez yeni ürettiği masaüstü bilgisayarı ArtPC Pulse ile ezeli rakibi Apple'a rakip oluyor.

Amazon’da ortaya çıkan Samsung'un yeni masüstü bilgisayar serisi Mac Pro'ya benzetebileceğimiz dairesel bir kasaya sahip. Tamamen siyah olan kasa yaklaşık olarak 14 x 14 x 31 cm ebatlarında.

Yine üzerinde dairesel bir ambiyans ışık halkası bulunan kasa bu sayede oldukça şık gözüküyor. Öte yandan bu ışık sadece bir süs değil. Bildirimlere göre renk değiştirerek kullanıcıyı bilgilendirmeyi de sağlıyor. Ek olarak kasanın tamamen kullanıcı dostu olduğu ve donanımların kolayca çıkartılıp takılabileceği belirtiliyor.

null

SAMSUNG ART PC’NİN ÖZELLİKLERİ

Kasanın içerisinde ise son nesil Intel Core i5 ve Core i7 işlemci seçenekleri sunuluyor. Ayrıca; 256 GB'tan 1 TB sabit diske kadar depolama seçenekleri, 16 GB'a kadar DDR4 RAM, AMD Radeon RX460 grafik işlemci, USB Type-C portu ve Harman Kardon 360 hoparlör diğer detaylardan. Bilgisayarın Windows 10 işletim sistemi tabanlı olduğunu da belirtelim.

ArtPC Pulse serisi bilgisayarların 28 Ekim tarihi itibarıyla satışa sunulması planlanıyor. Core i5'ten gücünü alan modellerin 1,200 dolar, Core i7'den gücünü alan modellerinse 1,600 dolardan başlayan fiyat etiketleri bulunuyor.