Snapchat'e Yeni Özellikler Geldi

Teknoloji 00:18 | 08 Temmuz 2016

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video uygulamalarından Snapchat, yeni özelliklerini kullanıcılarının beğenisine sundu.

Snapchat son güncellemesi ile birlikte, kullanıcıların kendi kişisel koleksiyonlarındaki Snaplerini ve Hikayelerini kaydetmelerini sağlayacak "Anılar" adlı yeni özelliğini tanıttı.

Popüler sosyal medya ağı Snapchat'te SDN ekibi olarak artık biz de varız. Peki, ShiftDelete.Net...

Snapchat yeni özellikleri

"Anılar" özelliği, kullanıcıların Snapchat üzerinden çektiği fotoğrafları ve videoları, cihazlarının fotoğraf galerine kaydetmek yerine, uygulamanın bünyesinde saklamasına olanak tanıyacak.

Kullanıcılar uygulama içerisindeki anlık Snapleri de, "Anılar" bölümüne kaydedebilecek. Hikayelerden gelen fotoğraflar, Anılar bölümünde özel bir çerçeve içerisine alınarak farkındalıkları yaratılacak.

Kullanıcılar ilgili anahtar kelimeleri kullanarak "Anılar" özelliği içerisindeki fotoğraf, videolara kolaylıkla ulaşabilecekler.

Snapchat, Anılar tarafından yedeklenen görsellerin "Move To My Eyes Only" özelliği ile, yeniden arkadaşlarla paylaşılmasına olanak sağlayacağını ifade etti.

Snapchat'in, söz konusu "Anılar" özelliğinin bazı kullanıcılara sunulacağını, özelliğin diğer kullanıcılara önümüzdeki günlerde gelen güncelleme ile sunulacağı 9to5mac'daki haberde yer aldı.

Snapchat'in Apple cihazlarının iOS 10 güncellemesine paralel olarak, uygulamayı güncelleyeceği dile getiriliyor.