Türk Pokemon Avcıları Bu Akşam Ava Çıkıyor

Teknoloji 11:49 | 15 Temmuz 2016

Tüm dünyayı saran Pokemon Go çılgınlığı Türkiye'yi de sardı. Türk oyuncular bu akşam İstanbul Levent'te buluşup hepberaber Pokemon avına çıkıyorlar.

Yıllardır hayatımızda olan, popülerliğini belki bu topraklarda değil ancak yurt dışında kaybetmemeyi başaran Pokemon, mobil oyunuyla adeta küllerinden doğdu. Nintendo’nun hisselerini yükselten bu çılgınlığa Pokemon’u geçmişte izlemiş ya da oynamış olan-olmayan herkes katılmış durumda. Elinde akıllı telefonuyla sağa sola koşturan insanlar görüyorsanız bilin ki onlar Pokemon avında.

Adeta bir salgın gibi yayılan bu oyunun keyfine siz de vardıysanız bu akşam Kanyon’da düzenlenen Pokemon avı ilginizi çekebilir. Valor, Mystic ya da Instinct, hangi takımdan olursanız olun bu eğlenceyi daha büyük çapta bir etkinlikte yaşamaya hazır olun. Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan Pokemon GO etkinliği Kanyon’da saat 18.00 ve 20.00 arasında gerçekleşecek. Tabii tüm gün boyunca orada Pokemon avlamamak için de bir sebep yok. Kanyon’un belli yerlerinde belli aralıklarla Lure Module ile oyuncuların daha fazla Pokemon yakalamasını sağlayacak olan bu etkinlikte YouTube yayıncısı Orkun Işıtmak da Kayon’un Snapchat hesabı üzerinden yayın yapacak.