Twitter 2016'da Satılabilir İddiası

Teknoloji 13:23 | 12 Temmuz 2016

Bir süredir durgun bir dönem geçiren dünyaca ünlü mikro blog sitesi Twitter'ın, 2016 yılı bitmeden satılabileceği iddiası sanal dünyaya bomba gibi düştü.

Kullanıcı tabanında yeterince büyüme gösteremeyen, mevcut kullanıcıların etkileşiminde de düşüş yaşayan Twitter için yeni bir iddia ortaya atıldı: Şirket kendisini 2016 yılından sonra satabilir.

Wall Street merkezli SunTrust’ta analist olarak Robert Peck dün yatırımcılara hazırladığı raporda Twitter’ın kullanıcı artış trendine dikkat çekiyor. Peck’in aktardığına göre eğer şirket kullanıcı büyümesinde aynı zorlukları ileriki dönemde de yaşarsa Twitter için bir satın alma veya birleşme ‘kaçınılmaz’ olacak. Ancak Robert Peck’in tahminlerine göre bunun 2016 yılında gerçekleşme çok düşük bir ihtimal.

Robert Peck aynı notunda Twitter ile ilgilenebilecek potansiyel alıcılar için de Google, Facebook ve Apple‘ı göstermiş. Bunun yanında diğer büyük medya ve veri şirketleri de Twitter için potansiyel alıcılar olabilir. Geçtiğimiz hafta içerisinde yönetim kuruluna Facebook’un eski CEO’su Bret Taylor’ı dahil eden Twitter’ın 2016 yılında nasıl bir performans göstereceğini göreceğiz.