18 Yaşında Hayatını Kaybeden Anne Bebeğiyle Gömüldü

Yaşam 22:26 | 09 Temmuz 2016

İngiltere'de 18 yaşında ve 6 aylık hamile olan Scarlett Holyoake isimli genç kız hayatını kaybedince, kendisi gibi hayatını kaybeden bebeğiyle birlikte gömüldü. Annesi, bebeğin kızının karnına dikilip gömülmesini talep etti.

Daily Mail'in haberine göre, Scarlett Holyoake isimli genç kız 6 aylık hamileyken ölünce annesinin isteği üzerine bebeği içine dikili bir şekilde gömüldü.

Derin ven trombozundan ölen 18 yaşındaki genç kadın hastaneye getirildiğinde nefes almıyor, kalbi atmıyordu. Doktorlar, Rocco isimli bebeği kurtarmak için Scarlett'i acilen sezaryana aldılar ancak ne anne ne bebek kurtarılamadı.

Kızını ve torununu kaybeden anneanne Gayle De-Lacey, doktorlardan Rocco'nun tekrar annesinin karnına dikilmesini ve bu şekilde gömülmelerini istedi.

De-Lacey yaptığı açıklamada "Ayrı bir cenaze talep edilmesi için Rocco henüz çok küçük. İkisinin sonsuza dek beraber kalmaları için Rocco'nun ait olduğu yerde, annesinin karnında kalmasını istedim. Eminim, kızım da böyle olmasını isterdi." diye konuştu.