26. Artist Uluslararası Sanat Fuarı Heyecanı

Yaşam 13:57 | 19 Ekim 2016

26. Artist Uluslararsı Sanat Fuarı, 12 - 20 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde sanat severler ile buluşacak.

Bu yıl 26.sı düzenlenecek ARTİST Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nın 7 no’lu ana salonunda bu yıl 25 galerinin yanısıra Umulmadık Topraklar isimli, çok küratörlü geniş bir sergi, panel ve performanslar dizisi ile karşımıza çıkacak.

null

Her yıl genç sanatçılara destek vermek için ayrılan 8. Salonda ise, 30’u aşkın inisiyatif ve grubun yanısıra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Kültür Üniversitesi ve Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi’nin de içinde olduğu kurumlar yer alacak.

null

Bu yıl ayrıca Burcu Pelvanoloğlu’nun davetiyle Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği Başkanı (AICA) Marek Bartelik fuara konuşmacı olarak katılacak.

null

12 Kasım günü saat 11:00’de kapılarını ziyaretçilere açacak olan ARTIST 2016 Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı toplamda 12 bin metrekareyi aşkın iki salonunda 9 gün boyunca sanatseverlerle yüzlerce sanatçının bini aşkın eserini buluşturacak.