Bilim insanları: Büyük kalçalı kadınlar daha zeki !

Yaşam 03:23 | 20 Eylül 2016


null

Büyük kalçalara sahip olmak ve bununla şöhret kazanmak itici gibi görünebilir ancak büyük kalçalı kadınlara karşı bakış açınızı değiştirmeye hazır olun. Araştırmalar 9 yıllık bir sürece dayanıyor ve oldukça iddialı. Dünyanın en saygın üniversitelerinden Oxford'daki araştırmacılar Omega 3 üzerinde çalışırken, ilginç bir ayrıntıyı keşfettiler. Uzun yıllardır Omega 3'ün faydaları bilinmekte ve vücuda diğer etkileri araştırılmakta olduğu biliniyor. Marketlerde Omega 3'lü ürünlerin satışının artması (Omega 3'lü yumurtalar vs.) toplumda gelecek nesillerde nasıl bir etki edeceği merak ediliyordu. Peki keşfedilen o ayrıntı neydi?

null

KALÇALARIN BÜYÜME NEDENİ OMEGA 3! 

Omega 3'ün kadınların kalçalarında büyüme etkisi yaptığını ileri sürdü. Omega 3'ü daha fazla taşıdığı anlaşılan büyük kalçalı kadınların, daha zeki, daha sağlıklı oldukları belirlendi.

Oxford'daki araştırmanın lideri Profesör Konstantinos Manolopoulos, Omega 3'ün aynı zamanda özellikle kadınların kalçalarında büyüme etkisi yaptığını keşfetti. 16.000 kadın üstünde yapılan deneyler sonucunda araştırma, büyük kalçalı kadınların Omega 3'ü daha fazla taşıdığı anlaşıldı. Bu da onların daha zeki, daha sağlıklı olmalarına yol açıyordu. Pittsburgh Üniversitesi'nin de onayladığı araştırma hakkında bir de kitap yazıldı. William Lassek'in imza attığı "Kadınların neden kilo almaya ihtiyacı var" adlı çalışmada konu tüm detaylarıyla anlatılıyor.