İnsanların Size Aşık Olmasının 12 Nedeni

Yaşam 20:33 | 31 Ekim 2016

1. Araştırmalara göre erkekler, karşısındaki flörtünü potansiyel bir partner olarak görüyorsa, karşısındakinin kendi sorularına karşı ilgisiz kalması, onu daha çekici hale getiriyor.

2. Araştırmaların sonucunda, erkeklerin gülümseyen ve mutlu görünün kadınları daha çekici bulduğu ortaya çıkıyor.

3. Kadınlar, mevcut ya da eski partnerine benzer kişileri çekici buluyor. Erkekler kadınlara nazaran bu durumu biraz daha az çekici bulmakta.

4. 2016’da yapılan başka bir çalışma konuşma sırasında el ve kollarını kullanan kişilerin karşısındakine daha çekici geldiğini söylüyor.

5. Eharmony kitabının yazarı Gian Gonzaga, birbirine benzeyen insanların gündelik hayatlarında aynı şeyleri tercih etmesinin onları daha uyumlu yaptığını söylüyor.

6. Psikolog John Gottman, birbirini tanımayan 72 kişiden, 2 dakika boyunca birbirlerinin gözüne bakmalarını istiyor. Bu kişiler daha sonra baktıkları kişiye karşı sevgi ve duygusal yakınlık hissettiklerini söylüyor.

7. Güney Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, gebelik için en uygun oldukları dönemde erkekler tarafından giyilmiş bol testosteron seviyesine sahip kıyafetleri giymeyi tercih ettikleri ortaya çıkmış.

8. St. Andrews Üniversitesi psikoloğu David Perret ve meslektaşları, kişilerin karşı cinsten olan ebeveynin özelliklerine sahip kişiyi, daha çekici bulduklarını keşfetmiş.

9. 2011’de ve 2008’de yapılan araştırmalarda, özellikle kadınların köpek sahibi erkeklere daha ılımlı yaklaştığı ortaya çıkmış. Bunun sebebi, anaç, korumacı görünmeleri ve bunu sonucunda uzun süreli ilişkiler için uygun görülmeleri.

10. Dış görünümünüzde benzerlikler varsa, karşınızdaki insan sizi daha çekici buluyor.

11. 2016’da yapılan bir çalışmada kadınlar ve erkeklerin, doğa dostu ürünler alan insanları uzun süreli ilişkilere daha uygun buldukları ortaya çıkmış.