ULUSLARARASI İZMİR YOGA ŞÖLENİ'NDE YENİLE KENDİNİ!

Yaşam 14:01 | 05 Ekim 2016

ULUSLARARASI İZMİR YOGA ŞÖLENİ'NDE YENİLE KENDİNİ!

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı ve Yoga Academy’nin kurucusu Akif Manaf’ın yönetiminde yapılacak Yoga Şöleni "Yenile Kendini sloganıyla, 7-8- 9 Ekim tarihlerinde yurt içi ve yurt dışından geniş bir katılımla, İzmir'in kalbinde Alsancak'ta Anemon Fuar Otel'de gerçekleşecek. Yoga ile tanışmak isteyenler için müthiş bir fırsat olan Yoga Şöleni, 6 pratik ve 5 teorik dersten oluşacak. Çalışmalar yeni başlayanlar için de uygun olup herkes organizasyona dilediği ölçüde katılabilecek. 6 farklı Çakra çalışmasının uygulanacağı etkinlikte, katılımcılar unutulmaz bir deneyim yaşayacak.

Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf, uygulanan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinin hayatımıza sağlık, mutluluk ve başarı katarak, yaşamımızda bütünsel bir yenilenme yarattığını ifade etti. Bu yenilenmeyi yaşamak isteyen herkesi Uluslararası İzmir Yoga Şöleni'ne davet etti.

Ayrıca etkinlikte Büyük Yoga Üstadı Akif Manaf, Yoga üzerine şimdiye kadar yayınlanmış olan 44 kitabı ve son kitabı "Öfke Nedir ve Nasıl Dönüştürülür?" için imza verecek.

null

Orijinal Yoga Sistemi'nin Yararları

Orijinal Yoga Sistemi'nde yer alan teknikler, doğru ve düzenli bir şekilde uygulandığında beden sağlıklı hale gelir ve rahatsızlıklar hızla kaybolur. Doğru nefes alıp vermek çok önemlidir. Nefes teknikleri ile, akciğerlerin nefes alıp verme kapasitesi artar ve solunum farkındalığı gelişir. Böylece, vücudun bütün hücreleri arınır, beslenir ve yaşam gücü kazanır. Vücut çalıştırma teknikleri ile, eklemler esner, kaslar güçlenir, omurga problemleri giderilir, bedenin genel duruşu düzelir, iç organlar canlanır ve bedensel gerilim atılır. Öte yandan yoga duruşları, forma girmek ve formda kalmak için de etkili bir araçtır. Fazla kilolar giderilir, sağlıklı ve kalıcı bir zayıflama sağlanır. Biyoenerji teknikleri ile insanın enerji alanı güçlenir ve arınır. Bilindiği üzere dağınık zihin ve düşünceler sağlığı olumsuz etkilemektedir. Konsantrasyon ve meditasyon teknikleri daha odaklı olmaya, zihinsel gücün ortaya çıkıp güçlenmesine, olumsuz düşüncelerin kontrol altına alınmasına ve pozitif düşünmeye yardımcı olur. Günümüz dünyasında rahatsızlıkların önemli bir bölümü sinirseldir. Uygulanan gevşeme teknikleri, stres ve gerilimin atılmasını sağlar. Herkes pozitif, mutlu, sağlıklı, başarılı ve neşeli bir hayat sürmek ister. Orijinal Yoga Sistemi teknikleri, bireyin bunlara ve daha fazlasına sahip olmasını sağlar. Bu kapsamda, kişi en başta fiziksel sağlığını kazanır, hastalıklardan ve hastalıkların yarattığı psikolojik rahatsızlıklardan kurtulur. Hayata daha pozitif, neşeli ve yapıcı bakmaya başlar.

ÇAKRA TEKNİKLERİ İÇEREN ÇALIŞMA PROGRAMI/ 7-8- 9 Ekim 2016

7 Ekim 2016 Cuma

11.00 -12.30 Pratik Yoga Çalışması

Konu: Muladhara (Kök) Çakra çalışması - Özgüvenin geliştirilmesi

12.30 - 13.30 Sorular ve Cevaplar

14.30 Yoga Academy Mavişehir Açılışı

19.30 - 21.00 Pratik Yoga Çalışması

Konu : Svadhisthana (Pelvis) Çakra çalışması - Yaratıcılığın geliştirilmesi

21.00 - 22.00 Sorular ve Cevaplar

8 Ekim 2016 Cumartesi

11.00 - 12.30 Pratik Yoga Çalışması

Konu : Manipura (Karın) Çakra çalışması - Kararlılığın geliştirilmesi

12.30 - 13.30 Sorular ve Cevaplar

17.00 - 18.30 Pratik Yoga Çalışması

Konu : Anahata (Göğüs) Çakra çalışması – Sevginin geliştirilmesi

18.30 - 19.30 Sorular ve Cevaplar

9 Ekim 2016 Pazar

10.00 -11.30 Pratik Yoga Çalışması

Konu : Vişuddha (Boyun) Çakra çalışması – İletişim Yeteneğinin geliştirilmesi

11.30 – 12.30 Sorular ve Cevaplar

15.00 – 16.30 Pratik Yoga Çalışması

Konu : Agya (Alın) Çakra çalışması – Zihinsel gücün geliştirilmesi Yoga matlarınızı ve pikelerinizi getirmeyi unutmayınız.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için

0532 591 98 93                                                                                                 

www.yogaacademy.com.tr